π Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Vanguard CEO Desk - BFT810
Vanguard CEO Desk - BFT810
Application: CEO Desk, Executive Desk.
Table Dimension:
| Length- 60" | Depth- 30" | Height- 30" |
Cabinet Dimension:
| Length- 48" | Depth- 16" | Height- 26" |
Materials:
| Table Top: |
25mm Laminated Board. |
| Others Place: | 16mm Laminated Board |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Frame: | Mighty Mild Steel. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Wheel: | Best quality PVC wheel attached in Cabinet. |
| Lock: | Yes, Upper drawer is locked. |
| Cable hole: | Yes, Round cable hole attached. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Note: Chair is not included.
Select Color
From $49.87
Original: $142.48
-65%Vanguard CEO Desk - BFT810β
$142.48
$49.87



Description
Vanguard CEO Desk - BFT810
Application: CEO Desk, Executive Desk.
Table Dimension:
| Length- 60" | Depth- 30" | Height- 30" |
Cabinet Dimension:
| Length- 48" | Depth- 16" | Height- 26" |
Materials:
| Table Top: |
25mm Laminated Board. |
| Others Place: | 16mm Laminated Board |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Frame: | Mighty Mild Steel. |
| Paint: | Powder coating heat paint. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Wheel: | Best quality PVC wheel attached in Cabinet. |
| Lock: | Yes, Upper drawer is locked. |
| Cable hole: | Yes, Round cable hole attached. |
| Adjustable Stopper: | Yes. |
Note: Chair is not included.





















