🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Magnificent Boss Table - BFT855
Magnificent Boss Table - BFT855
Application: Boss Table, Director Table, CEO Desk.
Table Dimension:
| Length- 82" | With Cabinet Length- 90" | Depth- 36" | Height- 30" |
Cabinet Dimension:
| Length- 72" | Depth- 16" | Height- 26" |
Materials:
| Table: | 16mm laminated double board (Total 32mm thick) |
| Others Place: | 16mm Laminated Board. |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Lock: | Yes, Upper drawer is locked. |
| Cable hole: | 1 pcs Rectangular cable hole attached. |
| Special Feature: | Have Best quality lighting system in front panel. |
| Adjustable Stopper: | No. |
Note: Chair is not included.
Select Color
From $76.94
Original: $219.83
-65%Magnificent Boss Table - BFT855—
$219.83
$76.94







Description
Magnificent Boss Table - BFT855
Application: Boss Table, Director Table, CEO Desk.
Table Dimension:
| Length- 82" | With Cabinet Length- 90" | Depth- 36" | Height- 30" |
Cabinet Dimension:
| Length- 72" | Depth- 16" | Height- 26" |
Materials:
| Table: | 16mm laminated double board (Total 32mm thick) |
| Others Place: | 16mm Laminated Board. |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Drawer Feature: | Made of best quality channel. |
| Lock: | Yes, Upper drawer is locked. |
| Cable hole: | 1 pcs Rectangular cable hole attached. |
| Special Feature: | Have Best quality lighting system in front panel. |
| Adjustable Stopper: | No. |
Note: Chair is not included.



















