🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Greet Reception Desk - BFT613
Greet Reception Desk
Application: Reception Desk, Front Desk, Welcome Desk, Customer Service Desk, Check-in Desk.
Dimension:
| Length - 60" | Depth - 24" | Height - 30" | Total Height - 40" |
Materials:
| Top: | 16 mm Laminated board with 32mm visual. |
| Others Place: | 16mm Laminated board. |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Drawer Unit Size: | 16" long attached drawer unit. |
| Keyboard Tray: | Yes, keyboard tray attached. |
| CPU Trolly: | Yes, CPU Trolly attached. |
| Cable hole: | Yes, Round cable hole attached. |
| Lock: | Yes, Upper drawer will be locked. |
| Stopper: | Yes, PVC stopper attached. |
$52.72
Original: $150.63
-65%Greet Reception Desk - BFT613—
$150.63
$52.72



Description
Greet Reception Desk
Application: Reception Desk, Front Desk, Welcome Desk, Customer Service Desk, Check-in Desk.
Dimension:
| Length - 60" | Depth - 24" | Height - 30" | Total Height - 40" |
Materials:
| Top: | 16 mm Laminated board with 32mm visual. |
| Others Place: | 16mm Laminated board. |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Drawer Unit Size: | 16" long attached drawer unit. |
| Keyboard Tray: | Yes, keyboard tray attached. |
| CPU Trolly: | Yes, CPU Trolly attached. |
| Cable hole: | Yes, Round cable hole attached. |
| Lock: | Yes, Upper drawer will be locked. |
| Stopper: | Yes, PVC stopper attached. |























