🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Concierge - Reception Desk | BFT616
Concierge Reception Desk
Application: Reception Desk, Front Desk, Welcome Desk, Customer Service Desk, Check-in Desk.
Dimension:
| Length - 72" | Depth - 24" | Height - 30" | Total Height - 40" |
Materials:
| Top: | 16 mm Laminated board with 32mm visual. |
| Others Place: | 16mm Laminated board. |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Drawer Unit Size: | 16" long attached drawer unit. |
| Keyboard Tray: | No. |
| Cable hole: | Yes, 2pcs Round cable hole attached. |
| Lock: | Yes, Upper drawer will be locked. |
| Stopper: | Yes, PVC stopper attached. |
*Note: Logo and Lighting is not included.
Select Color
From $68.39
Original: $195.41
-65%Concierge - Reception Desk | BFT616—
$195.41
$68.39





Description
Concierge Reception Desk
Application: Reception Desk, Front Desk, Welcome Desk, Customer Service Desk, Check-in Desk.
Dimension:
| Length - 72" | Depth - 24" | Height - 30" | Total Height - 40" |
Materials:
| Top: | 16 mm Laminated board with 32mm visual. |
| Others Place: | 16mm Laminated board. |
| Board Edging: | 1mm edging. |
| Drawer Unit Size: | 16" long attached drawer unit. |
| Keyboard Tray: | No. |
| Cable hole: | Yes, 2pcs Round cable hole attached. |
| Lock: | Yes, Upper drawer will be locked. |
| Stopper: | Yes, PVC stopper attached. |
*Note: Logo and Lighting is not included.























